Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 2094

     21 lutego, już po raz 17, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy go  grami, łamańcami językowymi oraz quizami,  które miały wzbogacić nasze słownictwo, przypomnieć  rzeczy zapomniane i pokazać nowe, a przede wszystkim przekonać do tego, że zabawa językiem polskim może być wesoła i ekscytująca. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycieli języka polskiego i biblioteki.
     W zabawie wzięli udział uczniowie klas: I TG, I TR, I TM i III TR. Musieli zmierzyć się z obrazkową historyjką frazeologiczną, quizami ortogaficznym, literackim i sprawdzającym znajomość wyrazów obcych. W bibliotece uczniowie mieli okazję zagrać m.in. w scrabble.  Wszyscy bawili się bardzo dobrze, chociaż niektóre zadania były naprawdę trudne, mimo tego wszyscy uczesnicy zabawy zgodnie stwierdzili, że takich imprez powinno być więcej.