Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2018/2019

biblioteka25
     Promocja kolejnej - trzeciej już powieści – znanego nam pisarza w naszej Szkole. Gościem będzie Artur Urbanowicz. Spotkanie odbędzie się we środę 27 kwietnia, w auli szkolnej, o godz. 9:35. Można też będzie nabyć książki pisarza - Gałęziste, Grzesznik i Inkub (najnowsza powieść) oraz otrzymać autograf mistrza pióra z dedykacją.

nienawisc stop

     Uczniowie klasy III FT i I BT, pod opieką Pani Elżbiety Kliszewskiej, Moniki Michniewicz i Małgorzaty Best, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Przeciw mowie nienawiści”, które przeprowadziła Pani Edyta Krzyżanowska.
     Podczas zajęć, które odbyły się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę m. in. na temat hejtu, dyskryminacji, rasizmu, braku tolerancji oraz sposobów reagowania na tego typu zachowania.

Czytaj więcej...

IMG 2151

     W dniu 8 marca br. w czasie długiej przerwy szkolna biblioteka zamieniła się w kawiarenkę czytelniczą.
     Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Chłopaka w naszej czytelni można było, nie tylko wypożyczyć książkę, ale również wypić kawę czy zjeść przepyszne słodkości. We wnętrzu nasyconym aromatycznymi zapachami miło było porozmawiać ze znajomymi.

bi

Zapraszamy wszystkich fanów i miłośników czytelnictwa do biblioteki na długiej przerwie w dniu 8 marca.

Nauczyciele bibliotekarze

info

     Z przyjemnością informujemy, że Polskie Wydawnictwo Rolnicze obdarowało nas kilkudziesięcioma egzemplarzami miesięcznika Top Agrar. Jest to specjalistyczny i profesjonalny magazyn dla rolników i kreatorów branży rolnej w Polsce. To największe czasopismo rolnicze dociera do rozwojowych, przedsiębiorczych rolników, szerokiego grona instytucji oraz firm, obsługujących całą branżę i cieszy się ogromną popularnością.    Wszystkich zainteresowanych czytelników zapraszamy do biblioteki i zachęcamy do aktualnej i fachowej lektury.

IMG 2094

     21 lutego, już po raz 17, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy go  grami, łamańcami językowymi oraz quizami,  które miały wzbogacić nasze słownictwo, przypomnieć  rzeczy zapomniane i pokazać nowe, a przede wszystkim przekonać do tego, że zabawa językiem polskim może być wesoła i ekscytująca. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycieli języka polskiego i biblioteki.

Czytaj więcej...