Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2018/2019

mys

     29 listopada grupa uczennic naszej Szkoły, pod opieka Pani Małgorzaty Best, uczestniczyła w spotkaniu z niezwykłą osobą, która postanowiła zamieszkać na Spitsbergen, jednej z największych wysp w Norwegii.
     Tą osobą była Pani Ilona Wiśniewska. Autorka książek reporterskich, m. in.:  „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii” i „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”, była nominowana do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i nagrody im. Beaty Pawlak. Zdobyła tytuł Kobiety Roku 2015 oraz otrzymała nagrodę Traveler National Geographic w kategorii podróżnicza książka roku 2017.

Czytaj więcej...

flaga pl

Zachęcamy do wypożyczania literatury autorstwa BIAŁO - CZERWONYCH! Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest znakomitą okazją do zaczytania się ojczystą lekturą podczas długich, jesiennych wieczorów.  Proponujemy też w czytelni wspólną grę „5 sekund - Polska”, w trakcie której gracze muszą popisać się wiedzą o Polsce i odpowiedzieć na pytanie w ciągu 5 sekund. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Nauczyciele bibliotekarze

Czytaj więcej...

hb

     Grupa uczniów naszej Szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Best, miała przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim, które odbyło się 7 listopada w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach.
     Gościem wieczoru był znakomity reporter i dziennikarz Jacek Hugo-Bader. Sam o sobie mówi: ”Jestem reporterem trotuarowym. Nie salonowym. Opisuję świat z perspektywy trotuaru. Idę po trotuarze, czasami mi się noga omsknie, wpadnę do rynsztoka, wstanę, otrzepię się i idę dalej. Mnie interesują doły, niziny społeczne. Nie interesuje mnie polityka, chyba że jest to folklor polityczny. Mnie bardziej interesują odrzuceni niż wybrani”.
     Reporter w bardzo interesujący sposób opowiadał o kulisach swojego zawodu, m. in. o szukaniu tematu, rozpalaniu rozmówcy i umiejętności słuchania. „Łowcy autografów” zdobyli kolejny autograf do swojej kolekcji!

Czytaj więcej...

babcia

      Uczniowie naszej Szkoły, pod opieką Pani Małgorzaty Best, uczestniczyli w spotkaniu autorskim, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Suwałkach.
      Bohaterką spotkania była Pani Aneta Prymaka-Oniszk. W reportażu pt. „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” autorka opowiedziała historię rozgrywającą się w czasie, gdy podbite przez niemiecką armię pułki rosyjskie cofają się na wschód i, stosując taktykę spalonej ziemi, przepędzają tamtejszą ludność oraz wszystko palą. Postawieni w tej okrutnej rzeczywistości chłopi (około 2 miliony) opuszczają m.in. okolice Białegostoku, Łomży itp. Owa tułaczka w nieznane wiąże się z głodem, brudem, chorobami, a nawet śmiercią. Książka przedstawia niewyobrażalne cierpienia ludzi i przypomina okrucieństwa I wojny światowej. Była to piękna lekcja historii mało znanej.

Czytaj więcej...

IMG 1642

Podczas Święta Chleba w naszej Szkole gościli uczniowie z pobliskich i zaprzyjaźnionych gimnazjów. Ich pobyt obfitował w wiele atrakcji i ciekawych zajęć. Wśród nich znalazły się również zajęcia w szkolnej bibliotece. Gimnazjaliści zmierzyli się z kreatywnym zadaniem, które polegało na zbudowaniu wieży z makaronu z pianką na szczycie (marshmallow challenge) oraz układali domino z pięciuset książek.
Taka zabawa tylko w naszej bibliotece!

Czytaj więcej...

pncz2018     28 września uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Po części artystycznej pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”, w wykonaniu uczennic klasy pierwszej PT, wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki!  Następnie zostali pasowani na czytelnika przez Panią wicedyrektor Szkoły A. M. Brzezińską.

Czytaj więcej...