Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

DSC 0211

      8 czerwca spotkaliśmy się w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach - uczniowie naszej Szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja - by punktualnie o godzinie 10. włączyć się w 3. edycję ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. W wydarzeniu wzięła również udział Pani Maria Kołodziejska, dyrektor Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej
w Suwałkach.
      Hasło tegorocznej edycji nastroiło nas ekstra optymistycznie: „Starzy nie czytają, w młodych nadzieja!”. Dlatego też każdy z uczestników spotkania zabrał ze sobą do parku swojego najlepszego przyjaciela - książkę. Rozpoczęliśmy czytaniem po cichu. Nie było łatwo skupić myśli, ale daliśmy radę! Następnie wszyscy zaczęli jednocześnie czytać głośno, głośniej i coraz głośniej!  Zrobił się z tego zgiełk nie do opisania! Ale myliłby się ten, kto nazwałby go chaosem :) Wprost przeciwnie – udało się nam stworzyć niepowtarzalny przekaz słowny, w którym splotły się w jedno: myśl naukowa różnych dziedzin wiedzy z fikcyjnymi światami powieści, dramatów i poematów, powstałych w różnych miejscach i czasie. To było piękne!
     Naszym zaangażowaniem w tegoroczną akcję „Jak nie czytam, jak czytam” chcieliśmy zademonstrować, że czytamy i lubimy to robić, że książka stanowi wartość, a czytanie jest nie tylko pożyteczne, ale też znowu modne i nieodzowne w życiu każdego człowieka. Ta lekcja, w pięknych okolicznościach przyrody Parku Konstytucji 3 Maja, pozostanie na długo w naszych wspomnieniach!
     Akcję przygotowała Pani Małgorzata Best, we współpracy z Paniami Elżbietą Kliszewską i Martą Witkowską oraz Panem Wojciechem Rusiniakiem.