zap

Z okazji Roku Ireny Sendler w pracowni Smykałka, która ma siedzibę w Bibliotece Publicznej przy ulicy Emilii Plater, miały miejsce warsztaty poświęcone tej najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.
     W czasie okupacji Irena Sendler uratowała od zagłady ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Dlaczego to robiła, czy biografia człowieka jest jego przeznaczeniem, co wpływa na nasze decyzje w sytuacjach ekstremalnych czy bohaterstwo to kwestia wyboru? Na te i na inne pytania młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego szukała odpowiedzi w trakcie zajęć zatytułowanych „Żyć, aby pomagać”, które prowadziła pani Edyta Krzyżanowska.
     Opiekę nad uczniami klas II TR, IV TG a oraz III ZKM sprawowali: Małgorzata Best, Marta Witkowska oraz Zbigniew Masłowski.