Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

front          Uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Gośćmi wieczoru byli Krzysztof Burnetko i Witold Bereś - autorzy książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”. Bohaterami ich powieści są: wybitny polski reżyser filmowy   i teatralny – Andrzej Wajda oraz jego żona Krystyna Zachwatowicz – scenograf filmowy i teatralny, a także aktorka. Krystyna Janda, ceniona polska artystka, opisała tę zasłużoną dla kultury parę słowami: „Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz to piękne i nieprawdopodobnie owocne dwa życia. Dwa giganty sztuki i polskości”.
           Zgromadzona publiczność dowiedziała się interesujących szczegółów z życia pary artystów poprzez zabawnie opowiadane przez dziennikarzy anegdoty.