Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

IMG 0853

     14 grudnia uczniowie klasy 1BK uczestniczyli w warsztatach pisarskich, tworząc tzw. moskaliki. Warsztaty przeprowadziła Pani Kamila Sośnicka z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
     Stworzenie tej formy przypisuje się Wisławie Szymborskiej i Stanisławowi Barańczakowi. Zabawa polegała na napisaniu krótkiego, rymowanego i dowcipnego wierszyka będącego parodią fragmentu Poloneza Kościuszki Rajnolda Suchodolskiego:

               Kto powiedział, że Moskale
               Są to bracia dla Lechitów,
               Temu pierwszy w łeb wypalę
               Przed kościołem Karmelitów.

     Za sprawą prowadzącej, spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenie za swoją twórczość.