Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

pisarz     18 października uczniowie naszej Szkoły, pod opieką Małgorzaty Best, mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z profesorem Andrzejem Strumiłło. Ten wybitny artysta został laureatem plebiscytu Suwalczanin Roku 2016. Natomiast rok 2017 w województwie podlaskim został ogłoszony Jego rokiem jako szczególna forma uczczenia jubileuszu 90. rocznicy urodzin artysty. Profesor jest laureatem licznych odznaczeń, nagród i wyróżnień, w tym: w 2000 r. Orderu Odrodzenia Polski, nagród marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Suwałk. W 2005 r. otrzymał prestiżowe odznaczenie ministra kultury – złoty medal „Gloria Artis”. W uznaniu zasług został uhonorowany tytułami „Zasłużony dla Miasta Suwałk” w 2001 r. i „Honorowy Obywatel Miasta Suwałk” w 2002 r.
     Podczas spotkania zaprezentowane zostały najstarsze książki z prywatnych zbiorów Andrzeja Strumiłły oraz książki, które ilustrował, których był współautorem, a także te w pełni autorskie.