Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2017/2018

pasowanie2017
     30 października, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować oraz kochać książki i zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki naszej Szkoły. Pasowania na czytelnika dokonała Pani wicedyrektor, a książkowe upominki wręczyła Pani dyrektor. Gospodarzami uroczystości i miłej zabawy byli uczniowie klasy I TG oraz nauczyciele bibliotekarze.

Czytaj więcej...

zkup b
     Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej a szczególnie do wypożyczania nowości wydawniczych. Miło nam jest poinformować wszystkich moli i pożeraczy książkowych, że dokonaliśmy kolejnego zakupu kilkudziesięciu książek z funduszu pozyskanego w ramach NPRC. Przed nami jeszcze kolejne zakupy, zachęcamy więc tym samym, w ramach akcji „Zdecyduj, co będziesz czytał”, do składania zamówień. Informujemy także, że przedłużamy termin konkursu fotograficznego „Czytanie bez granic” - zdjęcia można dostarczać do biblioteki, do 16 listopada.

Czytaj więcej...

pisarz     18 października uczniowie naszej Szkoły, pod opieką Małgorzaty Best, mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z profesorem Andrzejem Strumiłło. Ten wybitny artysta został laureatem plebiscytu Suwalczanin Roku 2016. Natomiast rok 2017 w województwie podlaskim został ogłoszony Jego rokiem jako szczególna forma uczczenia jubileuszu 90. rocznicy urodzin artysty. Profesor jest laureatem licznych odznaczeń, nagród i wyróżnień, w tym: w 2000 r. Orderu Odrodzenia Polski, nagród marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Suwałk. W 2005 r. otrzymał prestiżowe odznaczenie ministra kultury – złoty medal „Gloria Artis”. W uznaniu zasług został uhonorowany tytułami „Zasłużony dla Miasta Suwałk” w 2001 r. i „Honorowy Obywatel Miasta Suwałk” w 2002 r.

Czytaj więcej...

log5
     Uczniowie klasy II TG pod opieką nauczycieli bibliotekarzy uczestniczyli w spotkaniu pt. „Zakazane książki”, które odbyło się w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Prowadząca pogadankę, Pani Kamila Sośnicka, zapoznała młodzież z książkami, które w różnych latach i z różnych powodów zostały zakazane lub objęte cenzurą – na liście zakazanych książek w Kalifornii znalazł się nawet „Czerwony kapturek”. Aby wypożyczyć jedną z zakazanych, trzeba odszukać półkę „Książka z kluczem”, znajdującą się w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Czytaj więcej...

naglowek
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Chcąc uczestniczyć w tym projekcie, uczniowie klasy IV TGb i II TK pod opieką nauczycieli bibliotekarzy czytali głośno dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. W czytelniczą akcję włączyli się także goście specjalni: Dyrekcja naszej Szkoły, Pani dyrektor Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach – Maria Kołodziejska, Pani bibliotekarka Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach - Anna Kaszuba oraz pedagog szkolny Pani Renata Pałejko. Na widowni zasiedli uczniowie naszej Szkoły. A było na co i na kogo popatrzeć, odbył się nawet spektakl na bis!

Czytaj więcej...


pioro

     28 września grupa młodzieży naszej szkoły po raz kolejny spotkała się z młodym, utalentowanym i pochodzącym z Suwałk pisarzem - Arturem Urbanowiczem.
      Po thrillerze „Gałęziste”, ukazała się jego kolejna książka pt. „Grzesznik”. Jest to zaskakująca powieść z niespotykanym dotąd połączeniem horroru i opowieści gangsterskiej w klimacie „Chłopców z ferajny”. Literat przenosi czytelnika w gangsterski, przesiąknięty brutalnością świat, opisując historię bossa suwalskiej mafii.

Czytaj więcej...

kalamarz

     Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach.

Czytaj więcej...