Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2017/2018

podroz
     Uczniowie naszej Szkoły, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu z Kingą Tanajewską. Podróżniczka „zabrała” uczestników spotkania w podróż do Australii, a następnie dookoła świata. Przesympatyczna fanka motocykli i miłośniczka podróży, ze skutkiem przekonywała, że podczas takich wypraw nie liczą się luksusy i nie wymagają one ogromnych funduszy. Trzeba jedynie lubić naturę, proste życie i siebie. Podczas podróży Kinga Tanajewska zbierała pieniądze na The Shepherd Center – fundację, która pomaga dzieciom niesłyszącym i głuchoniemym.

Czytaj więcej...

IMG 20171214 112548

     14 grudnia 2017 r., uczniowie klasy IV TGa, pod opieką Pani Elżbiety Kliszewskiej i Pani Marty Witkowskiej zwiedzili  Bibliotekę Pedagogiczną Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca tego typu placówki.

Czytaj więcej...

IMG 0853

     14 grudnia uczniowie klasy 1BK uczestniczyli w warsztatach pisarskich, tworząc tzw. moskaliki. Warsztaty przeprowadziła Pani Kamila Sośnicka z Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
     Stworzenie tej formy przypisuje się Wisławie Szymborskiej i Stanisławowi Barańczakowi. Zabawa polegała na napisaniu krótkiego, rymowanego i dowcipnego wierszyka będącego parodią fragmentu Poloneza Kościuszki Rajnolda Suchodolskiego:

               Kto powiedział, że Moskale
               Są to bracia dla Lechitów,
               Temu pierwszy w łeb wypalę
               Przed kościołem Karmelitów.

Czytaj więcej...

gosc
     24 listopada uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność spotkać się z niecodziennym gościem. Był nim znany, pochodzący z Suwałk pisarz – Artur Urbanowicz.

Czytaj więcej...

smiech
     23 października uczniowie klasy II TR i II TG, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, uczestniczyli w warsztatach śmiechu zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
     Warsztaty prowadził doświadczony trener śmiechu – Jacek Golański, który miał okazję śmiać się w Polsce, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Treningi śmiechu prowadził w korporacjach, przedszkolach, szkołach, aresztach śledczych, uniwersytetach, na spotkaniach dla seniorów, festiwalach i prywatnych imprezach. Śmiech to przede wszystkim dobra zabawa, a także odprężenie, zwiększenie poziomu endorfin, integracja, dotlenienie organizmu i spalanie kalorii.
     Po krótkim wykładzie prowadzącego oraz wyselekcjonowanych ćwiczeniach o rosnącym poziomie intensywności, pod koniec warsztatów uczniowie oddali się szaleńczej zabawie.

Czytaj więcej...

konk bibil
     Informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs fotograficzno – czytelniczy „Czytanie bez granic”. W wyniku głosowania uczniów pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Dzikielewski z klasy IV TGa, który w nagrodę otrzymał powieść Artura Urbanowicza z dedykacją i autografem autora. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Zdjęcia można jeszcze oglądać w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej...

pasowanie2017
     30 października, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować oraz kochać książki i zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki naszej Szkoły. Pasowania na czytelnika dokonała Pani wicedyrektor, a książkowe upominki wręczyła Pani dyrektor. Gospodarzami uroczystości i miłej zabawy byli uczniowie klasy I TG oraz nauczyciele bibliotekarze.

Czytaj więcej...