Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

2017/2018

sdk

     Z okazji Światowego Dnia Książki, biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do międzyklasowego konkursu pt. „Twój cytat o książce i czytaniu”.
     Zwycięski cytat zostanie wyeksponowany w centralnym miejscu czytelni, a zwycięzców szczodrze osłodzimy.pizza1
     Propozycje można składać do 20 kwietnia u nauczycieli bibliotekarzy.

zap

     Z okazji Roku Ireny Sendler w pracowni Smykałka, która ma siedzibę w Bibliotece Publicznej przy ulicy Emilii Plater, miały miejsce warsztaty poświęcone tej najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata.
     W czasie okupacji Irena Sendler uratowała od zagłady ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Dlaczego to robiła, czy biografia człowieka jest jego przeznaczeniem, co wpływa na nasze decyzje w sytuacjach ekstremalnych czy bohaterstwo to kwestia wyboru? Na te i na inne pytania młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego szukała odpowiedzi w trakcie zajęć zatytułowanych „Żyć, aby pomagać”, które prowadziła pani Edyta Krzyżanowska.
     Opiekę nad uczniami klas II TR, IV TG a oraz III ZKM sprawowali: Małgorzata Best, Marta Witkowska oraz Zbigniew Masłowski.

Czytaj więcej...

front          Uczniowie naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach. Gośćmi wieczoru byli Krzysztof Burnetko i Witold Bereś - autorzy książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”. Bohaterami ich powieści są: wybitny polski reżyser filmowy   i teatralny – Andrzej Wajda oraz jego żona Krystyna Zachwatowicz – scenograf filmowy i teatralny, a także aktorka. Krystyna Janda, ceniona polska artystka, opisała tę zasłużoną dla kultury parę słowami: „Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz to piękne i nieprawdopodobnie owocne dwa życia. Dwa giganty sztuki i polskości”.
           Zgromadzona publiczność dowiedziała się interesujących szczegółów z życia pary artystów poprzez zabawnie opowiadane przez dziennikarzy anegdoty.

Czytaj więcej...

podziekowania

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

     Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki hojności Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie i Pana Michała Syrycy - właściciela zakładu gastronomicznego w Suwałkach, zasoby naszej biblioteki powiększyły się o 250 woluminów. Dary te wzbogaciły księgozbiór o wartościową i relaksacyjną literaturę.
     Serdecznie dziękujemy darczyńcom i zapraszamy do korzystania z biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze

baner

     8 marca odbyło się w bibliotece szkolnej niecodzienne spotkanie.
     Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, w czytelni biblioteki można było pogawędzić w doborowym towarzystwie o książkach (i nie tylko), delektując się przy tym pyszną kawą i ciastem domowego wypieku.
     Każdy mógł też zaopatrzyć się w lekturę z nowości bibliotecznych.

Czytaj więcej...

sece z ksiazki

     Nauczyciele bibliotekarze zapraszają na randkę z książką do biblioteki szkolnej. Na okoliczność Walentynek został wyeksponowany księgozbiór o tematyce miłosnej. Książki z pewnością dostarczą wielu emocji. Przyspieszone bicie serca, wypieki na twarzy i radosne oczekiwanie na ciąg dalszy gwarantowane! Dzięki tego rodzaju literaturze można bez konsekwencji rozkoszować się smakiem zdrady i wplątać się w pikantny romans – wszystko to w bezpiecznym zaciszu swojej kanapy, przy aromatycznym zapachu ulubionej kawy. Każdy, kto wypożyczy tego dnia książkę zostanie obdarowany słodkim serduszkiem. Zapraszamy.

podroz
     Uczniowie naszej Szkoły, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu z Kingą Tanajewską. Podróżniczka „zabrała” uczestników spotkania w podróż do Australii, a następnie dookoła świata. Przesympatyczna fanka motocykli i miłośniczka podróży, ze skutkiem przekonywała, że podczas takich wypraw nie liczą się luksusy i nie wymagają one ogromnych funduszy. Trzeba jedynie lubić naturę, proste życie i siebie. Podczas podróży Kinga Tanajewska zbierała pieniądze na The Shepherd Center – fundację, która pomaga dzieciom niesłyszącym i głuchoniemym.

Czytaj więcej...