Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pod koniec listopada, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, została przeprowadzona II edycja Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy z Zakresu Uprawy Roślin Bobowatych.

Organizatorem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Podlaskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym z terenu województwa podlaskiego. W olimpiadzie wzięło udział 30 uczniów z 11 podlaskich szkół o profilu rolniczym.

Rośliny bobowate są alternatywą dla genetycznie modyfikowanej i importowanej soi. Nasiona roślin strączkowych charakteryzują się wysoką zawartością białka i aminokwasów egzogennych, stanowią niezwykle wartościowy komponent pasz dla zwierząt gospodarskich oraz cenny składnik diety człowieka. Zmniejszają zanieczyszczenie wód związkami azotu, wpływają na poprawę właściwości fizycznych gleby, a także stanowią pożytki pszczele. Jego głównym celem było upowszechnianie wzorców racjonalnego gospodarowania gruntami rolnymi oraz zwiększenie świadomości dotyczącej upraw roślin bobowatych, a także przybliżenie młodzieży czym jest rekomendacja odmian.

Z naszej szkoły udział wzięło dwóch uczniów Józef Lisowski z IV klasy FT oraz Bartosz Bitowski z III klasy F4. Uczniowie zostali przygotowani przez Panią Annę Słowikowską. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci trzech pierwszych miejsc upominki i wysoki nagrody pieniężne.

Laureatem drugiego miejsca został uczeń naszej szkoły Józef Lisowski.

 

Dziennik Elektroniczny

dzienniklekcji

Plan Lekcji

plan lekcji

Szansa na Starcie

start

Erasmus +

eu flag erasmus logo e1519818911842

Kurs zawodowy ROL.04

kwalifikacyjny kurs zawodowy

Podlaski kompas pracy

dede

Biuletyn Informacji Publicznej