Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

     W tym roku w naszej placówce gościmy uczniów Szkoły Podstawowej z Płociczna i Przebrodu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Nasze przedsięwzięcie wspierają lokalni producenci, którzy zaoferowali swoje wyroby piekarnicze i cukiernicze.
     Obchody Święta Chleba rozpoczną się od inscenizacji o tematyce ludowej. Na scenie nie zabraknie tradycyjnych akcesoriów związanych z wypiekiem chleba i ubijaniem masła, ludowych przesądów  i oczywiści, humoru.
     Następnie nasi goście wezmą udział w proponowanych warsztatach. Uczniowie spróbują upiec własne drożdżówki, malować jesienne obrazy lub wykonać USG psu. Oczywiście, poznają również tajniki i receptury wypieku pieczywa oraz wykonania zakwasu. Przy okazji młodzież zapozna się z obiektem szkolnym, zwłaszcza pracowniami praktycznej nauki zawodu.
     Cała społeczność szkolna będzie mogła częstować się świeżym, ciepłym, pachnącym, wieloziarnistym chlebem, pieczonym na tradycyjnym, naturalnym zakwasie. Do chrupiącego chleba przygotowaliśmy dodatki: dżemy, masło, a nawet smalec z kiszonymi ogórkami.