Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ZSCKR

w Suwałkach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

DSC 0005

     W dniach 17 i 20 grudnia 2018 uczniowie klasy III TG i II BS uczestniczyli w warsztatach kulinarnych Święta tuż tuż… w restauracji Tatarak Hotelu Loft 1898r .
     Pod czujnym okiem szefa kuchni ,pana  Bogdana Mroza, młodzież  przygotowała tradycyjną kutię wigilijną na bazie produktów regionalnych.  Jak przystało na profesjonalistów, potrawa wyszła doskonale. Oprócz gotowania, uczniowie zapoznali się też z pracą restauracji, zwiedzili hotel i poznali zasady jego funkcjonowania. Całe warsztaty odbyły się w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, więc wszystkim  - uczestnikom, nauczycielom i prowadzącym udzielił się niepowtarzalny bożonarodzeniowy klimat.