Lekcje biblioteczne z wykorzystaniem bazy SIGŻ
(29.11.2023)

24 listopada uczniowie klasy 2 LT i 2 HT uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, wykorzystujących bazę Systemu Informacji o Gospodarce Żywnościowej. Zajęcia  przeprowadziły Panie Jolanta Kurek i Ewa Mioduszewska - bibliotekarki z Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszewie, podlegającej Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi. Uczniowie zapoznani zostali z bazą rolniczo - przyrodniczą SIGŻ, która rejestruje opisy bibliograficzne artykułów z ponad stu polskich czasopism rolniczych i przyrodniczych. Uczyli się też jak poprawnie sporządzić bibliografię. Były to bardzo kształcące lekcje biblioteczne, na zakończenie których uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety, a goście zostali podjęci poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z zespołu żywienia.

Małgorzata Best