Konkurs ,,Smaki Wsi"
(12.06.2023)

26 maja 2023 r. odbyła się w ZSCKR w Karolowie XI edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego ,,Smaki Wsi”, nad którą Patronat objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko – Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były ,,Potrawy z ziemniaków na polskim stole”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Życzkowska i Małgorzata Wysocka z klasy 3PT (Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych).

Przygotowania do konkursu odbywały się przy wsparciu środków z UE – projektu Szansa na Starcie.

Potrawa ,,Zapiekanka ziemniaczana z truflami, espumą parmezanową oraz wędzonymi serami”, wykonana przez nasze uczennice, to profesjonalizm w pełnym tego słowa znaczeniu.

GRATULUJEMY!

Henryka Dębowska

Fotorelacja dostępna na stronie ZSCKR Karolewo.