Bieg Wilczym Tropem
(19.03.2024)

Na początku marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe „Bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg ten miał na celu upamiętnienie i uczczenie tych bohaterów, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Organizatorem wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego. W biegu wzięło udział 127 uczniów. Na dystansie 1963m zmagało się 55 dziewcząt i 72 chłopców.

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy, jako – Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”. Poprzez uczestnictwo w biegu, pokazujemy, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych nie zanika. Pamiętamy o tych, którzy walczyli o naszą wolność. Niech ich bohaterstwo i poświęcenie będą dla nas inspiracją do działania.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wsparcie w organizacji nauczycielom historii. Niech pamięć o Żołnierzach Wyklętych pozostanie z nami na zawsze, a ich męstwo i patriotyzm zawsze będą dla nas drogowskazem.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/TropemWilczym/

Nauczyciele Wychowania Fizycznego