Konkurs traktorzystów
(30.05.2023)

W dniu 23.05.2023 uczniowie klasy 4BTL Jakub Nikścin i Paweł Zaręba wzięli udział w międzynarodowym konkursie traktorzystów. Konkurs odbył się na Litwie w miejscowości Būbleliai a został zorganizowany przez Zespół Szkół w Marjampolu (Marijampoles profesinio rengimo centras). W konkursie na najlepszego traktorzystę udział brały 24 osoby ze wszystkich największych szkół rolniczych na Litwie. Nasi uczniowie w testach wiedzy teoretycznej byli bezkonkurencyjni i osiągnęli jedne z najwyższych punktacji. Paweł Zaręba w pierwszym zadaniu (test teoretyczny) osiągną 25 punktów co dawało drugi wynik i tylko 0,5 punktu słabszy od najlepszego. Natomiast Jakub Nikścin uzyskał 23 punkty co dawało ex aeguo trzeci wynik z uczestnikiem z Litwy. W drugiej części konkursu, polegającym na rozpoznawaniu elementów pojazdów rolniczych, podzespołów, części do tych pojazdów i różnego typu urządzeń diagnostycznych, nasz uczestnik Paweł Zaręba okazał się najlepszy i zdobył maksymalną liczbę punktów 10! Ostatni etap konkursu czyli jazda ciągnikiem rolniczym z przyczepą typu tandem na czas, po wyznaczonym torze i wykonaniu dwóch manewrów cofania, wyłoniły finalistów Konkursu. Jakub Nikścin z czasem  1:44 min w klasyfikacji ogólnej wywalczył 3 MIEJSCE w tej prestiżowej imprezie.

GRATULACJE dla uczestników.