Warsaw Home Green Days 2023 - Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu
(20.04.2023)

Jedna z największych ekspozycji halowych w naszym kraju odbyła się  w tym roku w dniach  23-26. marca w pawilonach targowych Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie. Spotkaniom tym towarzyszyły również Warsaw Home Gift & Deco oraz Międzynarodowe Targi Architektury i Materiałów Wykończeniowych Warsaw Home Build.

W ramach programu „Szansa na starcie”  uczniowie  klas III HT, IVFTH oraz IV B4H technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami p. Magdaleną Walas i p. Moniką Michniewicz mieli okazję uczestniczyć w tych wydarzeniach. Niezwykła formuła Warsaw Home Green Days umożliwiła odwiedzającym aktywne uczestnictwo

w ramach wydarzeń targowych zapoznając się z gotowymi produktami, materiałami i ofertami handlowymi. Uczniowie  szczególnie zapoznali się  z trendami i nowościami rynkowymi z branży ogrodniczej,   mogli zdobyć lub pogłębić wiedzę oraz nawiązać pierwsze relacje biznesowe. Targi były  platformą kreatywnych prezentacji oraz bodźcem do przygotowywania ciekawszych projektów terenów zieleni  na poziomie nauki szkolnej oraz nieszablonowych realizacji w przyszłej pracy zawodowej. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników targów był koncert na żywo  Michała Wiśniewskiego.

Wyjazd edukacyjny połączony był również ze zwiedzaniem Starego Miasta w Warszawie, Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Osoby z mocnymi nerwami mogły uczestniczyć również w wystawie prezentującej autentyczne ludzkie ciała BODY WORLDS – VITAL.

Magdalena Walas, Monika Michniewicz