Gotuj z klasą
(23.02.2024)

Dnia 19.02.2024 w naszej szkole odbył się szkolny etap eliminacji do wojewódzkiego konkursu kulinarnego ,,Gotuj z klasą". W tym roku udział wzięli uczniowie klasy 2PT; Emilia Cylwa, Zofia Hołub, Julia Mieczkowska, Oliwia Strękowska, Igor Chmielewski i Maksymilian Mackiewicz.

Uczniowie mieli za zadanie tradycyjnie przygotować zupę i główne danie mięsne w oparciu o produkty związane z regionem. Potrawy oceniali poza znanym w regionie szefem kuchni suwalskiej restauracji Bogdanem Mrozem także Iwona Krzyżanowska z-ca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich urzędu marszałkowskiego oraz Jolanta Nikścin dyrektor Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Suwałkach.

Etap szkolny wygrali Igor Chmielewski i Maksymilian Mackiewicz i to oni będą reprezentować naszą szkołę w finale który odbędzie się już 15 marca. Życzymy powodzenia!!!

Agata Drywulska - Bartyzel